Charakterystyka drewnianych drzwi zewnętrznych
Drewno to materiał ponadczasowy. Zachwyca estetyką, a przy tym wyróżnia się wieloma praktycznymi cechami. Takie są też drewniane drzwi zewnętrzne, które od lat cieszą się nieustającą popularnością. Chcesz wiedzieć, co przemawia za ich wyborem? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy ich krótką charakterystykę i podpowiadamy, jakie korzyści zapewnia ich montaż.
Co warto wiedzieć o produkcji drzwi z drewna?
Drewniane drzwi zewnętrzne wykonuje się z drewna o wysokim stopniu twardości. Najczęściej wykorzystywany jest dąb, mahoń, orzech lub klon. Oferowane przez nas w Sochaczewie drzwi zewnętrzne wbrew pozorom nie są jednak w całości z drewna. Konstrukcje dodatkowo są wypełniane materiałem izolacyjnym takim jak styropian czy pianka poliuretanowa. To poprawia ich właściwości termoizolacyjne, a co za tym idzie, decyduje o komforcie termicznym domowników.
Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?
Za wyborem drewnianych drzwi wejściowych przede wszystkim przemawia ich estetyka. Skrzydła z drewna dodają przytulności i ocieplają główną fasadę budynku. Są przy tym na tyle uniwersalne, że komponują się z wieloma materiałami. Co ważne, pasują zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury i nie ma przy tym znaczenia, czy mowa o budownictwie mieszkalnym, czy komercyjnym.
Wygląd to jednak nie wszystko. Drewniane drzwi wyróżnia również funkcjonalność. Ich cechą charakterystyczną są doskonałe parametry izolacji termicznej. Drzwi z drewna zapewniają ochronę przed chłodem i ograniczają straty ciepła. Stanowią też barierę dla hałasu. Poza tym dzięki zabezpieczeniom antywłamaniowym gwarantują bezpieczeństwo. Ponadto przy odpowiedniej konserwacji zachowują trwałość przez lata. Zastosowanie impregnatów sprawia, że dobrze znoszą zmienne warunki atmosferyczne i są odporne na zarysowania.